معاکودای سیب زمینی، کیک سیب زمینی مراکش است. اینها یک غذای خیابانی پرطرفدار در مراکش هستند ، آنها را می توانید هم به عنوان غذای ساده یا بصورت ساندویچ در نان های مراکشی استفاده کنید. معاکودا همچنین می تواند به عنوان یک اشتها آور یا به عنوان یک پیش غذا سرو شود.
این نسخه با پیاز رنده شده ، سیر ، گشنیز تازه و زیره به خوبی طعم دار می شود. زردچوبه اختیاری است. اگر مایل به اضافه کردن رنگ اشتها آور به کیک های سیب زمینی هستید از آن استفاده کنید.
اگرچه معاکودا به طور سنتی با سیب زمینی پوره تهیه می شود ، اما بعضی از آنها همانطور که در این دستور العمل توضیح داده شده ، بافت و شکل ظاهری سیب زمینی رنده شده را ترجیح می دهند. این روش زمان لازم برای خنک کردن سیب زمینی های پخته شده را می طلبد . 

مواد لازم
سیب زمینی  1 کیلو
پیاز کوچک   1 عدد (ریز خرد شده)
کره   1 تا 2 قاشق غذاخوری
سیر 3 یا 4 حبه (فشرده)
زیره   1 و نیم قاشق غذاخوری
نمک   2 قاشق چایخوری
فلفل   نصف قاشق چای خوری (یا بیشتر برای طعم دادن)
زردچوبه  1 قاشق چایخوری (اختیاری)
گشنیز تازه خرد شده یک چهارم فنجان
تخم مرغ   2 عدد
روغن زیتون (برای سرخ کردن)

طرز تهیه کیک سیب زمینی مراکشی

1 - سیب زمینی های یک اندازه را انتخاب کنید. سیب زمینی ها را پوست گرفته و در قابلمه قرار دهید. در آب شور ( در آب نمک بپاشید ) بجوشانید تا نرم شوند .
2 -  سیب زمینی ها را تخلیه کرده و آنها را درون آب یخ قرار دهید . دوباره آب را تخلیه کنید و در هوای آشپزخانه بگذارید کمی خنک شود. سیب زمینی های پوشانده و در یخچال برای چند ساعت یا یک شب خنک کنید.
3 - کره را در یک ظرف کوچک ذوب کنید. پیازها را اضافه کرده و آنها را به مدت 5 تا 10 دقیقه یا تا زمانی که شفاف شوند ، روی حرارت متوسط سرخ کنید. سیر را اضافه کرده و فقط یک دقیقه سرخ کنید و مرتباً هم بزنید. از روی حرارت بردارید.
4 - سیب زمینی های سرد را درون یک کاسه رنده کنید. به آرامی ادویه جات ، پیاز ، سیر و گشنیز تازه را اضافه کنید. تخم مرغ ها را هم بزنید و روی سیب زمینی ها بریزید و مخلوط کنید ، توجه کنید که تخم مرغ اضافی در قسمت زیر کاسه وجود نداشته باشد.
5 - مخلوط سیب زمینی را به شکل کیک به قطر حدود 3 اینچ شکل دهید. دست های مرطوب کار با مخلوط را آسان تر می کند.
6 - روغن زیتون را به اندازه کافی گرم کنید تا کف ماهیتابه را بپوشاند. کیک های سیب زمینی را اضافه کنید و به آرامی روی حرارت متوسط ، حدود 5 تا 10 دقیقه در هر طرف بپزید ، تا قهوه ای طلایی رنگ شود.
7 - معاکودا را گرم سرو کنید.

8 - نوش جان !