فلفل دلمه ای فقط به رنگ قرمز و سبز نیست ، فلفل زرد ، نارنجی و حتی فلفل های بنفش تقریباً مرسوم هستند.
به علاوه ، انواع بیشتری از فلفل دلمه ای نسبت به رنگ های مختلف فلفل وجود دارد. برای آشنا شدن با طعم فلفلی که ممکن است در بازارهای کشاورزان و فروشگاه های ویژه مشاهده کنید ، در ادامه با ما همراه باشید .

1 - فلفل گیلاسی

فلفل های گیلاس شیرین می توانند کمی تند باشند ، اما این بخشی از تفاوت آنها است. آنها عمدتا مثل نگت های کوچک شیرین هستند و طعم آن ها دوست داشتنی است
آنها به عنوان میان وعده کوچک خوشمزه هستند. فلفل های گیلاسی همچنین برای سالاد یا ترشی خیلی خوب هستند.

2 - فلفل کوبانی

این فلفل های بلند و باریک وقتی که رشد می کنند به رنگ سبز زرد کم رنگ هستند اما تیره می شوند و در صورت باقی ماندن به رنگ قرمز درمیایند تا به طور کامل رسیده شوند. بیشتر آنها وقتی سبز رنگ هستند فروخته می شوند و خرد شده آنها به عنوان معطر کردن انواع غذاها استفاده می شوند.

3 - فلفل دلمه ای سبز

فلفل دلمه ای ، فلفل هایی هستند که ما و بسیاری دیگر با آنها بزرگ شده ایم و به خوبی با آن آشنایی داریم . آنها از نظر عطر و طعم و از نظر بافت بسیار ترد هستند. ما آنها را بعنوان فلفل های شکم پر به بهترین شکل دوست داریم. چه تصمیم بگیرید که آنها را با گوشت خرد شده یا سبزیجات پر کنید ، سپس آن ها را تا زمانی که شیرین و آبدار شوند ، بپزید ، ما مطمئن هستیم که آنها جای خاصی را در قلب شما پیدا می کنند.

4 - فلفل سرخ کردنی ایتالیایی

این فلفلهای نازک بخاطر این به این نام معروف هستند در زمانی که با برش های طولی و نازک یا خرد شده به آرامی در روغن زیتون سرخ می شوند بهترین نوع فلفلی هستند که تابحال دیده شده است . برش های بلند و نازک یک غذای جانبی را به تنهایی درست می کنند. فلفل های خرد شده برای اضافه کردن به ساندویچ مناسب هستند (البته بهترین غذاهای گوشتی با غذاهای ایتالیایی!)
برای سرخ کردن آنها: از یک تابه بزرگ روی حرارت متوسط و مقدار زیادی روغن زیتون با کیفیت بالا در آن استفاده کنید. فلفل ها را ریز خرد کنید (ساقه های آنها را بردارید ؛ آنها را به طول بچینید و در صورت تمایل بذر آنها را بردارید و در قابلمه را ببندید) با مقداری نمک بپزید و هم بزنید ، تا فلفل ها خیلی نرم شوند ، حدود 30 دقیقه.

5 - فلفل دلمه ای نارنجی

مانند برادران آفتابی خود ، فلفل های زنگ زرد ، فلفل های نارنجی رنگ کمی طعم دهنده تر از فلفل های رنگ قرمز هستند ، اما به همان اندازه شیرین و زیبا هستند. از آنها در سالادها به صورت خام استفاده کنید یا آنها را کباب کنید تا آفتاب پرتقالی روشن آنها به ظروف اضافه شود.

6 - فلفل دلمه ای بنفش

فلفل دلمه ای بنفش شیرین تر از فلفل قرمز ، نارنجی یا زرد است ، اما به طور حتم شیرین تر از انواع سبز هستند. آنها در سالادها یا سایر غذاهای خام بی نقص هستند زیرا رنگ بنفش روشن و براق آنها هنگام پختن کمی خاکستری می شود.

7 - فلفل دلمه ای قرمز

این محبوب ترین نوع فلفل شیرین است ، احتمالاً به این دلیل است که آنها در واقع بسیار شیرین هستند. رنگ روشن و طعم شیرین آنها باعث می شود که آنها را برای اضافه کردن به سالادها مناسب باشند (مانند سالاد آووکادوی ذرت یا این سالاد ترشی فلفل دلمه ای ).
فلفل قرمز دارای طعم کمتری چربی نسبت به اکثر فلفل ها است و هنگام کباب شدن ، ابریشمی و خوش مزه می شود .

8 - فلفل کبابی پیمنتو

همانطور که ممکن است حدس بزنید ، فلفل پیمنتو برای کباب کردن مناسب است. آنها تمایل به داشتن قند زیاد دارند و برشته شدن شیرینی های عمیق آنها را به وجود آورده و آن را صاف و ابریشمی می کند. می توانید این فلفل ها را همراه با جوجه کباب بپزید و یا به تنهایی روی شعله آتش آنها را کباب کرده و لذت ببرید البته می توانید بعنوان فلفل سرخ شده هم از آنها لذت ببرید .

9 - فلفل دلمه ای زرد

فلفل های زرد را می توان تقریبا مانند فلفل قرمز یا نارنجی استفاده کرد. آنها به طور مشابه شیرین هستند اما طعم ملایمی دارند. آنها دقیقاً مانند فلفل قرمز سرخ می شوند و رنگ زرد دوست داشتنی خود را هنگام پخت و پز نگه می دارند.

فیلم سرخ کردن فلفل دلمه ای رنگی