.

طرز تهیه برای چهار نفر:


سعی کنید از مرغ تازه استفاده کنید چون توی کیفیت غذا تاثیر داره.برای هر نفر یک تكه مرغ در نظر بگيريد + چند تكه اضافه،مثلا من براي چهار نفر ،شش تكه مرغ در نظر ميگيرم.

به مرغ نمک و کمی فلفل قرمز بزنید و بذاريد حداقل نیم تا یک ساعت در یخچال بمونن.من در این مرحله یک پیاز درشت خرد شده رو لابلای مرغ میذارم.

حالا پیاز رو جدا كنيد و دور بریزید.تیکه های مرغ رو با حرارت متوسط سرخ کنید تا کاملا طلایی بشن.

مرغ رو از تابه بیرون بیارید و در همون روغن یک پیاز خلالی شده رو سرخ کنید تا طلایی بشه، بعد مقداری زردچوبه و نصف ق غذاخوری رب گوجه فرنگی بزنید(مثلا اين مقدار رب براي چهار تكه مرغ).حالا یک و نیم تا دو لیوان آب در تابه بریزید و یک ق غذاخوری زعفران دم کرده غلیظ هم اضافه کنید .وقتی آب جوش اومد مرغ ها رو داخلش بچینید، خیلی کم پودر سیر روی تیکه های مرغ بپاشید (خیلی کم و فقط روی مرغها، داخل سس نریزید) و در تابه رو بذارید تا آروم بپزه و سسش غلیظ بشه.اواسط پخت نمک غذا رو تنظیم کنید.تجربه ثابت کرده اگه مرغ یه کوچولو خوش نمک باشه، خوشمزه تره.

نکته مهم:سعی كنيد برای پخت مرغ مجلسی، از تابه های گود استفاده كنيد و فقط یک ردیف مرغ بچینید، طوری که تكه های مرغ روی هم نباشن، اینجوری ظاهر و پخت مرغ یکنواخت ميشه و بهتر درمیاد.

من خودم برای مهمونهای زیاد از دو تا تابه بزرگ استفاده میکنم.

پودر سیر هم به مقدار کم بسیار در طعم موثره .از خود سیر استفاده نکنید چون بوی خیلی قوی داره و ما نمیخوایم بوی غالب سیر در غذا باشه.پودر سیر ملایمتره.

زرشک پلو هم که همه بلدید.برنج رو سه ساعت در آب نمک شور خیس کنید، آبکش و دم کنید.

امیدوارم از این دستور استفاده كنيد و ازش لذت ببرید