1 - نحوه نادرست برش پیاز

بسیاری از مربیان آشپزی تکنیکی را آموزش می دهند که شامل ایجاد برش های افقی در پیاز است. اما به من اعتماد کنید ، شما نباید خرد کردن را از این طریق انجام دهید - هرگز! حتی اگر بیمه درمانی شما به روز باشد
چرا؟ این ساده است: بریدن یک طرف پیاز به سمت انگشتان خود خطرناک است. شما انگشتان خودتان را قطع خواهید کرد.
اما حتی اگر دست تیتانیوم داشتید ، هنوز دلیلی وجود ندارد که پیاز را به این روش برش دهید. ساختار طبیعی پیاز از قبل دارای این برش های افقی است ، بنابراین برش بیشتر بصورت افقی فقط اتلاف وقت است. و بعد ، هنگامی که فکر می کنید نتیجه اجتناب ناپذیر استفاده از این تکنیک رفتن به اورژانس است ، صادقانه ذکر کردیم ، "این کار را نکنید؟"
خوب ، به اندازه کافی در مورد آن گفت. حالا بیایید راه درست برای خرد کردن پیاز را دریابیم.

2 - برش دو سمت پیاز
قبل از شروع ، حتماً یک تخته برش و یک چاقوی تیز داشته باشید. همچنین ممکن است بخواهید این آموزش چگونگی استفاده از چاقوی سرآشپز را مرور کنید تا با اصول اساسی آشنا شوید. و اگر به قسمت های مختلف چاقوی سرآشپز نیاز به جهت یابی سریع دارید ، این مقاله را در مورد آناتومی چاقوی آشپز بررسی کنید.
برای شروع آماده هستید؟ پیاز را در طرف خود بر روی تخته برش در جلوی خود قرار دهید و از انتهای بالا و پایین آن را برش بزنید.

3 - پیاز را به صورت نیمه طول برش دهید
پیاز شما اکنون دو انتهای صاف دارد. این خوب است زیرا می توانید آن را طوری تغییر دهید که در یکی از انتهای مسطح بایستد و حرکت نکند . شما باید انتهای مسطح دیگری را به سمت خود داشته باشید.
حالا تیغه چاقوی خود را در وسط مرکز انتهای صاف به سمت بالا قرار دهید. لبه تیغ باید با چشم کوچک گاو نر در مرکز پیاز تقاطع کند. پیاز را با دقت از وسط مرکز برش دهید.
توجه داشته باشید که روش انگشت شست و پیشانی نوعی قوس در بالای چاقو را تشکیل می دهد. این به ما اجازه می دهد بدون اینکه انگشتان در راه تیغ قرار بگیرند پیاز را خوب و ثابت نگه داریم.

4 - نحوه قرار دادن پیاز
ما قصد داریم با نصف پیاز کار کنیم. پوست را از یکی از نیمه های آن جدا کرده و آن را طوری قرار دهید که به طور صاف بر روی تخته جلوی شما قرار بگیرد و قسمت خمیده  آن به سمت بالا باشد. دو انتهای مسطح باید به سمت چپ و راست باشد.
شما به موازات یکی از فسمت های مسطح اولین برش را بزنید . اگر راست دست هستید ، از انتهای سمت راست پیاز شروع کنید ، و اگر چپ دست هستید از سمت چپ شروع کنید.

5 - پیاز را بصورت عرضی برش دهید
چشم های شما پر اشک شده است؟ مردم می پرسند آیا راهی برای جلوگیری از اشک چشم ها هنگام خرد کردن پیاز وجود دارد. و وجود دارد! یکی از اولین کارهای آشپزخانه من در یک رستوران فرانسوی بود که تخصص آن سوپ پیاز فرانسوی بود. یكی از كارهای من این بود كه هر شب 50 پیمانه پیاز خرد كنم. بعد از گذشت حدوداً یک ماه ، از چشم های من اشک نیامد . بنابراین این راه حل است: هر شب به مدت یک ماه 50 پیمانه پیاز خرد کنید تا چشمان شما از پیاز مصون شود.
به هر حال ، مرحله بعدی در اینجا اینست که شما می توانید پیاز را به طور متقاطع برش دهید و بخش های نیمه دایره ای کمی را خرد کنید ، زیرا از راست به چپ کار می کنید (یا از چپ به راست برای چپ ها). انگشتان خود را تماشا کنید!
نیمه پیاز مانند گذشته هنوز در مقابل شما قرار گرفته است ، قسمت دور آن رو به بالا است و تنها تفاوت آن در بخش های خرد شده است.

6 - برش ها را کنار بذارید

اکنون قطعه برش داده شده را به پهلو بخوابانید طوری که سمت دایره ای آن به سمتی دست بدون چاقوی شما باشد ، برش را از قسمت مسطح شروع می کنیم

7 - برش رو به پایین در امتداد لبه راست
برخلاف اکثر غذاهای سه بعدی ، پیازها با لایه های طبیعی به شکل آن دسته از دایره های متحد المرکز که از مرکز تابش می کنند ، بوجود می آیند. این روش از ساختار طبیعی پیاز به نفع ما است.
تمام کاری که ما باید انجام دهیم این است که قسمتهای تخت داخل لبه پیاز را خرد کنید ، انگار که قطعات کوچک مطابق شکل را خرد می کنیم. اما به دلیل لایه های طبیعی پیاز ، آن دسته از لایه ها به مکعب های کوچک تقسیم می شوند.

8 - همینطور به سمت بیرون برش دهید
مرتباً به سمت حلقه های خارجی پیاز برش دهید و بگذارید آن مکعب های طبیعی روی تخته برش بیفتند. و وقتی به آخر رسیدید مراقب باشید زیرا فضای انگشتان شما زیاد نیست.

9 - با یک خرد کردن سریع تمام کنید
خواهید دید که آن بخش های بیرونی به راحتی به شکل مکعبی خرد نمیشوند ، بنابراین برای پایان کار کافی است آنها را سریع برش بدهید.

10 - پیاز کاملا خرد شده
همانطور که می بینید ، ما کار  خرد کردن پیاز را سریع انجام دادیم. حالا می توانید آشپزی کنید!