رنگ زرد بسیاری از غذاهای هندی ، تایلندی و آسیایی و مخلوط ادویه ها اغلب بخاطر ادویه زردچوبه است. زردچوبه همچنین به عنوان "زعفران هندی" شناخته می شود زیرا این ادویه بومی هند است و همان رنگ زعفران را به آن منتقل می کند. از ریشه زردچوبه تازه و خشک و پودر زردچوبه در پخت و پز استفاده می شود. علاوه بر استفاده در سراسر آسیا ، در آشپزی خاورمیانه نیز یافت می شود. ریشه و پودر زردچوبه در طول سال وجود دارد.
زردچوبه چیست؟
زردچوبه ادویه ای است که از ریشه گیاه زردچوبه به دست می آید. این گیاه بخشی از خانواده زنجبیل است و بومی جنوب شرقی آسیا و شبه قاره هند میباشد . از ریشه های گیاه در پخت و پز استفاده می شود. ریشه تازه به حالت مخروط و گره خورده ، شبیه به ریشه زنجبیل است. زردچوبه خشک ، یک پودر زرد است که بسته به نوع آن می تواند تا حد زیادی از زرد-نارنجی عمیق تا زرد روشن متفاوت باشد. زردچوبه یک ماده معمولی در کاری و یک جزء اصلی پودر کاری است. برای رژیم های بدون گلوتن ، وگان و گیاهی مناسب است.
زردچوبه تازه در مقابل خشک
زردچوبه قلم و پودر زردچوبه آشناترین شکل ادویه است. مدت هاست که گوشه ای از کاری های هندی بوده است و اغلب به عنوان یکی از ادویه ها در مخلوط ادویه جات گنجانده شده است.
به دلیل داشتن محبوبیت زیاد ، ریشه زردچوبه در بازارهای محلی هند ، سریلانکا ، تایلند و سوپر مارکت های غربی همیشه یافت می شود. می توان آنرا درست مثل پسر عمویش ، ریشه زنجبیل رنده کرد و به عنوان جایگزین پودر خشک شده از آن استفاده کرد. زردچوبه تازه کمی شیرین تر از زردچوبه خشک است و مقداری آب تولید می کند.

مزه اش مثل چیه؟
زردچوبه دارای عطر و طعم تند و کمی تلخی است که نشانه ای از خردل یا ترب کوهی را نشان می دهد. این یک طعم و مزه به خصوص مشخص یا دلپذیر نیست. آشپزها می گویند که باعث طعم کلی غذاهای اضافه شده به آن می شود و همچنین رنگ زرد به آنها می بخشد. زردچوبه به تنهایی طعم تلخی به غذا می دهد. به همین دلیل است که اغلب در مخلوط ادویه جات (مانند پودر کاری) یا همراه با سایر ادویه ها استفاده می شود.
آشپزی با زردچوبه
طعم زردچوبه در هنگام پختن قوی تر می شود ، بنابراین برای استفاده بهتر از زردچوبه آن را زودتر در فرآیند پخت و پز در دستور العمل یک غذای خورشتی یا هر غذایی اضافه کرد.
برای استفاده از زردچوبه تازه ، لازم است ریشه را پوست بگیرید زیرا پوست برای خوردن خیلی سخت است. این کار با یک پوست کن ، چاقو یا قاشق آسان است. سپس می توانید آنرا رنده کنید ، خرد کنید یا آنرا تفت دهید.
اگر از زردچوبه به دلیل فواید سلامتی آن استفاده می کنید ، بهترین کار آن است که آن را در غذا همراه با فلفل سیاه و چربی قرار دهید. این به بدن شما کمک می کند تا ماده موثر موجود در زردچوبه ، کورکومین ، با کارایی بیشتری جذب شود.
هنگام استفاده از زردچوبه تازه همیشه توجه داشته باشید که این یک رنگ زرد قدرتمند است. انگشتان ، لباس و تخته را لکه دار می کند. بهتر است دستکش و پیش بند بپوشید و سطوح مورد استفاده را بپوشانید.

دستور العمل های زردچوبه
زردچوبه ماده مهمی در مخلوط های کاری ، چاشنی ها و ترشیجات است. همچنین برای مرغ ، اردک ، بوقلمون ، سبزیجات ، برنج و سس سالاد استفاده می شود. و می توان با آن  چای زردچوبه مقوی درست کرد .
اگر زردچوبه ندارید ، می توانید به راحتی آن را از دستورالعمل تهیه غذا خارج کنید مگر اینکه رنگ طلایی را بخواهید. برای رنگ و طعم ، می توانید 1 قاشق چایخوری خردل خشک را با 1 قاشق چایخوری زردچوبه جایگزین کنید.
معادلات زردچوبه تازه تا خشک شامل موارد زیر است:
1 اینچ زردچوبه معادل 1 قاشق غذاخوری زردچوبه رنده شده تازه می باشد.
1 قاشق چایخوری پودر زردچوبه  معادل 1 قاشق غذاخوری زردچوبه رنده شده تازه است.

خرید زردچوبه

زردچوبه قلم

پودر زردچوبه

نحوه نگهداری زردچوبه
پودر زردچوبه را در یک ظرف دربسته  در یک مکان خنک و خشک نگهداری کنید. در صورت قرار گرفتن در معرض نور و گرما ، زردچوبه بعد از حدود شش ماه و حتی زودتر قدرت خود را از دست خواهد داد.
شما همچنین می توانید زردچوبه تازه را در یخچال و فریزر تا دو هفته نگهداری کنید. یا مانند ریشه زنجبیل می توانید آن را فریز کرده و برای چند ماه از آن استفاده کنید.
فواید سلامتی زردچوبه
علاقه به زردچوبه در دنیا خیلی افزایش یافته است از آنجا که مطالعات تحقیقاتی نشان داده اند که استفاده از زردچوبه در برخی از شرایط مفید باشد. در حالی که برخی از این یافته ها مقدماتی بوده و شواهد بیشتری لازم است ، مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه (NCCIH) این مزایای ممکن را ذکر می کند:
کاهش حملات قلبی بعد از عمل قلب باز
کنترل درد زانو و همچنین برای درد مفاصل
کاهش سوزش پوست ناشی از پرتودرمانی برای سرطان پستان
توجه داشته باشید که هیچ مطالعات قوی وجود ندارد که ادعا کند کورکومینوئیدهای موجود در زردچوبه باعث کاهش التهاب می شوند. مطالعات بیشتری در حال انجام است تا بتواند در شرایط مختلفی از جمله سرطان ، کولیت ، دیابت ، بیماری آلزایمر و آرتریت روماتوئید مفید باشد.
در داروهای آیوروداكی كه در جنوب آسیا انجام می شود ، زردچوبه مدتهاست كه برای مشكلات تنفسی ، درد ، خستگی و روماتیسم استفاده می شود.
برای اهداف بهداشتی ، می توانید از همان شکل زردچوبه که در آشپزی استفاده می کنید ، لذت ببرید.